ensuperhaber.com -->

26 Kasım 2014 Çarşamba

Wordpress Destek Forumu Açıldı

Lahmacun fırınını, motosiklete bindirdi

Irak'ın kuzeyindeki Erbil şehrinde bir vatandaş, 3 tekerlekli motosiklet üzerine kurduğu fırınla lahmacun pişirerek geçimini sağlıyor.Erbil şehir merkezindeki büyük pazarda dikkatleri çeken motosiklet üzerindeki lahmacun fırını, vatandaşlardan...

19 Mayıs 2013 Pazar 09:36
Lahmacun fırınını, motosiklete bindirdi
Irak'ın kuzeyindeki Erbil şehrinde bir vatandaş, 3 tekerlekli motosiklet üzerine kurduğu fırınla lahmacun pişirerek geçimini sağlıyor.

Erbil şehir merkezindeki büyük pazarda dikkatleri çeken motosiklet üzerindeki lahmacun fırını, vatandaşlardan ve çevre esnaftan ilgi görüyor.

İcat ettiği ilginç düzenekle motosiklet üzerinde lahmacun pişiren İvan Sido, insanların önce çok şaşırdığını sonra da meraklarını gidermek için lahmacun yediğini söyledi. Erbil'de mülteci olarak yaşayan Suriye vatandaşı İvan Sido, ülkesinde yaşanan olaylar nedeniyle bölgeye kaçtıklarını ve geçimlerini sağlamak için böyle bir icat yaptığını anlattı.

Özel topraktan, el yapımı bir fırın yaptığını belirten Sido, yaptığı düzenek üzerine toprak fırını yerleştirip onu da bir tüpe bağladığını ve lahmacunları pişirdiğini ifade etti.

Özelikle kalabalık alanları seçtiğini belirten Sido, "Motorla istediğim yere gidip kuruluyorum. Sonra fırınımı ısıtıp hamurumu açıyorum. Lahmacunları, ısınan fırına atıp pişirdikten sonra satıyorum. Müşteriler güneşten etkilenmesin diye de şemsiye açıyorum. Bu icadım halkın çok dikkatini çekiyor. Sırf insanlar meraktan gelip bir lahmacun yeyip gidiyor. Bazen de buradaki esnaf ve seyyar satıcılara sıcak sıcak lahmacun hizmeti veriyorum." dedi.

Suriye'de çok zor günler yaşadıklarına dikkat çeken Sido, "Çok şükür burada Suriye'deki gibi çok yasak yok. Bu nedenle biz de buraya sığındık. İyiyiz, bize kimse karışmıyor. Biz de ailemize bakmak için bu ilginç yolları deniyoruz." ifadelerini kullandı.

Çarşı esnafından Kawa Lokman ise gözleri önünde pişen lahmacunları sıcak sıcak yediklerini, bu durumdan da memnun olduklarını söyledi.

    Yorumlar

ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV