Eda Doğanay

Eda Doğanay
1980 Hozat doğumludur.

Babası Seyfi Doğanay kızı Eda Doğanay ‘ın müziğe olana ilgisini küçük yaşta fark ederek ,verdiği bir konser esnasında daha 6 yaşında olan kızını sahneye alarak sanata olan yatkınlığını kanıtlamıştır.

Babası müzikal eğitim almasını istemiş ve desteklemiştir .Üsküdar Emin Ongan Musiki Cemiyetinde TSM eğitimi aldıktan sonra önemli hocalardan Tasavvuf müziği Eğitimi alımıştır .

Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkiler bölümünü bitiren Eda Doğanay Erdal Erzincan Bağlama kursunda enstrüman eğitimi almıştır.İstanbul üniversitesinde THM eğitimine devam etmektedir.

İlk albümü ”Unutamadım” albümünden sonra ” Ağlayan Türküler 3 ” albümünde yer almış ve ardından Ulusu müzik yapımdan ”Sevdama Kurban OLasın” adlı albümü çıkmıştır .

Babası ile düet yaptığı eserin klip yönetmenliğini Celal Ulusu üstlenmiştir.Yurt içi ve yurt dışı programlarına ve siz sevenleriyle olmaya devam etmektedir …www.oyunkasabasi.net

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mustafa öztürk 2 yıl önce

apla çok güzel bi sesin var alah bozmasın saygılarım hayranın mustafa

Misafir Avatar
YEŞİM GEZER 2 yıl önce

SENİİ ÇOK SEVİYORUM SESİN MÜKKEMMEL ELAZIĞDA OTURUYORUM KONSERİNE GELMİŞTİM KAFEDE SENİN GİBİ SANATÇI OLMAYI COOOK İSTİYORUM ASIL HEDEFİM OYUNCU OLMAK ASLINDA VE KİMSE YARDIMCI OLMUYO BANA YARDIM ETMENİZİ İSTİYORUM NE OLUUURRR NUMARAM 05315447530 SİZİ COOK SEVİYORUMMMMMMM