Feshane’de Kahramanmaraş günleri başladı
16 Nisan 2014 Çarşamba

Feshane’de Kahramanmaraş günleri başladı

Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı'nın düzenlediği Geleneksel Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, İstanbul Feshane’de ziyaretçilerine 'merhaba' dedi. Feshane'de tanıtım günlerine; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kahramanmaraş Valisi...

04 Eylül 2013 Çarşamba 17:24
Feshane’de Kahramanmaraş günleri başladı
Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı'nın düzenlediği Geleneksel Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, İstanbul Feshane’de ziyaretçilerine 'merhaba' dedi.

Feshane'de tanıtım günlerine; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı ve çok sayıda milletvekili katıldı.

Etkinlikte ilin dondurmasından, kekiğine, tarhanasından, kırmızı biberine kadar birçok güzelliği ile ziyaretçilerin karşısına çıktı. Türkiye’de Kahramanmaraş’ın önemli kentlerin başında geldiğini söyleyen Başkan Kadir Topbaş, “Kendi sanayisi kendisine yeten bir kent olması açısından önemli bir kentimiz. Göç vermeyen, kendi kendine yeten Türkiye’ye önemli hizmet veren bir kent konumunda. 7 bin yıllık bir tarihi var. Mezopotamya’dan Hititlerden, Roma’dan, Bizans’tan, Selçuklu ve Osmanlı’dan günümüze kadar gelen birçok önemli değer ve saygıyı bağrında barındırıyor.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’un bir ülke Türkiye’nin bir kıta özelliği gösterdiğini vurgulayan Topbaş, “Her bölgesi farklı bir coğrafya, farklı bir klima, farklı bir iklim, farklı bir güzellik, farklı güzelliklerin bulunduğu bir ülkede yaşamaktayız. Her bölgenin kendine özgü bir farklılıkları var.” dedi.

Kahramanmaraş’ın insanlarının tarih boyunca ne gibi kahramanlıklara imza attığını görmenin mümkün olduğunu belirten Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ise, “Maraş’ımız Cumhuriyet tarihi boyunca bir istiklal madalyasıyla ödüllendirilmiş ikincisi kahraman unvanını almıştır. Böyle bir kentin medeniyetlere ev sahipliği yapan bir yönü vardır. Bizimde görevimiz bu zenginlikleri tanıtmaktır. Maraş’ımızın artık sadece dondurmasıyla anılan bir kent olmasını istemiyoruz.” diye konuştu.

Bu arada, programın açılışına yetişemeyen Vali Mutlu, daha sonra Başkan Topbaş ile birlikte stantları gezdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayınız Kim?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV