Son Dakika

Haber Analiz

Caner Erkin’den Beşiktaş’a 1.2 milyon TL’lik icra takibi

Beşiktaş’tan KAP’a gönderilen ara dönem finansal denetim raporunda, eylül ayında kulübe icra takibi başlatan takımın eski futbolcusu Caner Erkin’in istediği paranın tutarı da ortaya çıktı.

Burak Yılmaz’a olay Mesut cevabı! ‘Bir hata varsa o da…’

Burak Yılmaz’ın Mesut Özil hakkındaki bir soru üzerine söylediği, “Mesut Özil’e başarılar dilerim. Açıkçası benimle A Milli Takım’da savaşmış, mücadele etmiş ve forma giymiş arkadaşlarımla ilgili yorum yapmak isterim” şeklindeki sözleri, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Bu sözler için kim, ne dedi?

Sokağa çıkma kısıtlaması ne zaman kaldırılacak?

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İlhan, sokak kısıtlamalarının vaka sayılarının binli rakamlara düşmesi ile kademeli kaldırılabileceğini söyledi. İlhan kısıtlamalara ilişkin, “Öncelikli olarak belki hafta içi 00.00’a çekilebilir. Hafta sonu kısıtlamaları akşam saatleri olabilir, belki hafta sonu bir gün kısıtlama söz konusu olur” dedi. İlhan, kafe ve restoranların açılmasına ilişkin ise “2 binli vaka sayılarını görmemiz daha doğru olacaktır. Vatandaşlarımızın vakaların ve hasta sayılarının daha da aşağıya gelmesi için bir an önce normal hayata daha rahat döneceğimiz mümkün” dedi.

İl sayısı 7’ye çıktı! Diyarbakır’da bir kişide mutasyon koronavirüs tespit edildi

TÜRKİYE’de mutasyonlu virüsün görüldüğü il sayısı 7’ye yükseldi. Son olarak Diyarbakır’da bir kişiye yapılan tetkiklerde mutasyona uğramış koronavirüs tespit edildi. Vakanın yurt dışı temaslı olmaması paniği daha da arttırdı.