20 Aralık 2014 Cumartesi

Mescid-i Aksa'da Gerginlik

NASA uzay istasyonundan canlı yayın....

21 Aralık'ta Marduk gezegeni dünyaya çarpacak mı? Nasa Uzay İstasyonundan dünyayı canlı izleyin!

21 Aralık 2012 Cuma 08:58
Bu haber 1770 kez okundu
NASA uzay istasyonundan canlı yayın....
Dünya yörüngesinde 1998 yılında inşaatı başlayan uluslararası uzay istasyonu (ISS) konumu ve hacmi itibari ile dünyanın en büyük yapay uydusu haline gelmiş durumda.
 
Başta NASA olmak üzere birçok ülkenin ortak operasyonu ile devam eden uzay araştırmaları içinde bulunduğumuz dönemde astronot ve kozmonotlar Anton Shkaplerov, Dan Burbank (Komutan), Anatoly Ivanishin, André Kuipers, Oleg Kononenko, Don Pettit tarafından sürdürülmekte.

Nasa aynı zamanda istasyondan canlı görüntüleri Ustream yoluyla meraklılarına da iletiyor. Bu canlı yayın, istasyonun sadece yer üssüyle kontak halinde olduğu dönemlerde gerçekleşiyor.

Zaman zaman istasyonun içinden uzay adamlarının çalışmalarının da görüntülendiği yayında, daha çok dünya görüntülerine rastlamak mümkün, gezegenimizin etrafında bir tam turu 90 dakikada atan ISS için gün batımı ve doğumları 45′er dakikalık periyodlarda geçekleşiyor.

Özellikle gece tarafına geçildiğinde şehir ışıkları ve fırtınalı havalarda şimşeklerin parıltılarını izlemek heyecan verici. Dünya 21 Aralık’ta Maya takvimine göre kıyamet yaşanıp yaşanmayacağını tartışıyor.
 
Maya kehanetlerine göre Marduk gezegeni 21 Aralık’ta dünyaya çarpacak. 21 Aralık’a kadar kesintisiz canlı yayın...Uzaydan dünyanın görüntülerini kesintisiz izleyin.

Dünyanın etrafında neler olup bittiğini uzay kameralarından takip edin.. Çarpışma olacak mı, olmayacak mı? Saniye saniye, saat saat sürekli canlı yayında..
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV

ensuperhaber.com -->