ensuperhaber.com -->

27 Kasım 2014 Perşembe

Wordpress Destek Forumu Açıldı

750 gramlık parmak bebek taburcu oldu

okat'ta, yaklaşık beş ay önce 750 gram doğan ve 520 grama kadar düşen Fatma Zehra bebek, müşahede altında tutulduğu hastaneden taburcu edildi.

13 Nisan 2013 Cumartesi 09:52
750 gramlık parmak bebek taburcu oldu
 GOÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Resul Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evde gerçekleşen doğumun ardından hastanelerine getirilen Fatma Zehra Fışkın bebeğin yaklaşık 750 gram olduğunu ve daha sonra ise 520 grama kadar düştüğünü söyledi.

Bebeğin uygun tedaviyi aldıktan sonra annesinin yanına verilecek büyüklüğe ulaştığını belirten Yılmaz, "İlk başta çocuk hekimi olarak Fatma Zehra'ya biz bakmıştık ama daha sonradan yeni doğan uzmanımız Deniz hanım göreve başlayınca bebeğin bakımını kendisi devraldı.

Bebeğimiz oldukça iyi bir gelişim gösterdi. Bebeği annesinin kucağına vermiş olduk" diye konuştu.
Yrd. Doç. Dr. Deniz Anuk İnce de erken doğum olduğu için oksijen tedavisini sürdüreceklerini dile getirerek, "O nedenle oksijen konsantratörü ile eve taburcu olmasını planladık. Ancak zaman içerisinde oksijen ihtiyacının azalıp kesileceğini düşünmekteyiz.

Bebeğimizin genel durumu iyi, takiplerini birçok bölümle birlikte sürdürmekteyiz" dedi.
Fatma Zehra'nın taburcu edilmesinden sonra yapılması gerekenler hakkında aileyi bilgilendirdiklerini aktaran İnce, şunları anlattı:
"Özellikle eve gittikten sonra fazla ziyaretçi kabul etmeyecekler, enfeksiyondan bebeği koruyacaklar.

Onun dışında düzenli olarak poliklinik takiplerini sürdürecekler. Bebeğimiz çok iyi bir kiloya, 2 kilo 750 grama ulaştı, taburcu edeceğiz."
Anne Sıdıka Fışkın ise "Yaklaşık 4,5 ay sonra kızımı kucağıma aldım, çok mutluyum. Emeği geçen bütün doktorlara ve hemşirelere teşekkür ederim" dedi.

HABER7
Anahtar Kelimeler: TokatDeniz Anuk İnce

    Yorumlar

ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV